Catering, którego celem jest poprawa naszej kondycji lub zdrowia nazywany jest dietetycznym. Jest to sposób żywienia idealny też dla tych, którzy borykają się z alergiami lub nie spożywają niektórych produktów z innych powodów. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym wyróżnia się taki catering!

Catering dietetyczny – jak powstają dania?

Zanim powstanie danie, konieczne jest stworzenie jadłospisu przez dietetyka, który stworzy taki zestaw posiłków, który będzie dopasowany do konkretnego rodzaju diety. Dzięki temu taka dieta pudełkowa jest po prostu bardzo skuteczna! Jeśli nie masz żadnych alergii lub przeciwwskazań do spożywania niektórych produktów, ale po prostu nie masz wiedz, że dieta ta pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić czas, ale i dodatkowo będzie miała doskonały wpływ na Twoje zdrowie! Posiłki są zbilansowane pod względem:
– wartości odżywczych
-mikro i makroelementów
-zapotrzebowania na kalorie
Ponadto:
-alergeny są wykluczone
-uwzględnione są preferencje smakowe klientów
Pamiętaj jednak, że forma cateringu dietetycznego to nie przysłowiowy ,,koncert życzeń”, dlatego o ile można zazwyczaj w pewien sposób modyfikować dania w pewnym zakresie, o tyle poważniejsze zmiany w jadłospisach nie są możliwe do wykonania. Nie można zamieniać dowolnych składników lub tworzyć zupełnie nowych potraw. Takie podejście uniemożliwiłoby przygotowanie dużej ilości posiłków na raz i sprawiłoby, że produkty zamówione do przygotowywania dań po prostu zmarnowałaby się, a samo prowadzenie cateringu dietetycznego byłoby nieopłacalne! Dlatego respektuj zasady zamawiania posiłków!

Dieta pudełkowa Kraków – jak znaleźć idealny catering?

Sprawdź ofertę – catering dietetyczny w Krakowie (i nie tylko)!

Kraków jest dużym miastem, które posiada bogatą ofertę gastronomiczną, w tym też cateringową. Jeśli szukasz najlepszej diety pudełkowej dla siebie, możesz spróbować posiłków ,,na próbę”. Wiele firm chcąc zaprezentować swoje posiłki i przekonać do nich potencjalnych klientów, umożliwia kupno zestawu testowego za symboliczną kwotę! Takie rozwiązanie jest doskonałym pomysłem dla niezdecydowanych!

Dlaczego dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny pozwala Ci na:
-poprawę zdrowia
-zrzucenie wagi
-możesz zamówić posiłki dla swoich dzieci, gdy nie masz czasu gotować
-oszczędność czasu (nie musisz gotować, robić dużych zakupów spożywczych, dania przyjeżdżają z rana, wystarczy je podgrzać)
Minusem może być nieco wyższa cena, ale nawet czasowe korzystanie z tego typu diety przynosi wiele korzyści: począwszy od lepszego samopoczucia po dużą oszczędność czasu!