Zacznę od stwierdzenia, iż filmowanie dronem ma bez wątpienia wiele zalet, które postaram się przedstawić bliżej. Szereg pozytywów po stronie dronów sprawia, że dzisiaj drony wykorzystywane są do wielu filmów, czy to weselnych, czy reklamowych, czy naukowych. Nic w tym dziwnego, bo są warte uwagi. Perspektywa, z jakiej pokazują przestrzeń, jest naprawdę wyjątkowa i daje o wiele więcej możliwości.

Kto taką usługę może świadczyć? Przede wszystkim firma, która na co dzień zajmuje się filmowaniem dronem. Najlepiej jeśli jest to oczywiście firma doświadczona, która doskonale zna techniki filmowania i świetnie łączy je z obsługą drona. Wybór takich fachowców da gwarancję, że filmowanie dronem będzie naprawdę imponujące, a ściślej mówiąc gotowy film z powietrza będzie zapierał dech w piersiach.

Czy można taki sprzęt wynająć sprzęt, aby samodzielnie nagrać filmik? Jak się okazuje, tak, choć niewątpliwie dużo częstszą propozycją ze strony firm – i to nie tylko w Krakowie – jest wynajem drona razem z operatorem. Firmy, które co prawda w swojej ofercie mają tak zwany wynajem drona, ale jest to właśnie wynajem wraz z obsługą, znajdziemy na każdym kroku, zaś takie, które oferują wynajem drona bez operatora spotkać można o wiele rzadziej.

Powyższe podejście nie jest niczym dziwnym, bowiem sprzęt taki jest kosztowny. I nawet, jeśli firma go ubezpieczy, to nie chce ryzykować, że ktoś go popsuje, a ona będzie miała przestój w świadczeniu usług. Poza tym, aby takie urządzenie móc obsługiwać poza prywatną przestrzenią, trzeba posiadać imienne świadectwo, które wydaje wyłącznie Urząd Lotnictwa. Dlatego też z wypożyczania sprzętu filmowego klienci mogą korzystać w mocno ograniczonym stopniu, a zamówienie usługi, która wiąże się od razu ze współpracą z operatorem – patrz: filmowanie dronem www.Rentgrandfox.pl Kraków – wydaje się być o wiele sensowniejszym rozwiązaniem. A że jest to usługa, która daje bardzo ciekawe efekty – wiele osób na co dzień z niej korzysta na własne potrzeby.