Zakup nowego mieszkania w Krakowie to nie lada wyzwanie. Na rynku stolicy Małopolski jest ogromny wybór deweloperów, więc ciężko jest się zdecydować, który tak naprawdę jest najlepszy.
Aby ułatwić nam zadanie i pomóc stwierdzić, jaki jest najlepszy developer Kraków stworzył nawet ranking deweloperów.

Na pierwszym miejscu najciekawszych inwestycji plasuje się inwestycja realizowana przez dewelopera Nowa 5 Dzielnica. Jest to inwestycja powstająca w samym centrum Krakowa. Jest to kompleks mieszkalnym, znajdujący się u zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej, który doskonale wtapia się architekturą w otoczenie. Dostrzec można tutaj połączenie tradycyjnych elementów z elementami stylu nowoczesnego.Ze względu na położenie jest to miejsce idealne dla osób, którym zależy na swobodzie i komforcie. Wewnątrz osiedla zaprojektowana została strefa wypoczynkowa. Dodatkowo na osiedlu można czuć się bezpiecznie, ponieważ zaplanowano także zainstalowanie całodobowego monitoringu.

Na miejscu drugim znajduje się inwestycja o nazwie „Bartla 19” zrealizowana przez dewelopera „Villa Baltica”. Jest to inwestycja znajdująca się na Dębnikach, przy ul. Bartla 19, gdzie zaprojektowane zostały lokale wyłącznie dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 42 m2 do 77 m2. Ta ciekawa inwestycja złożona jest z dwóch budynków, w których łącznie znajduje się 96 lokali mieszkalnych. Budynki posiadają cztery kondygnacje naziemne, do których przynależy również parter oraz jedną kondygnację podziemną. Dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania w tej lokalizacji deweloper przewidział podziemne miejsca postojowe. Mieszkania zostały oddane już do użytku, dlatego zakupując mieszkanie w tym miejscu, możemy liczyć na to, że od razu otrzymamy do niego klucze.

Na trzecim miejscu uplasował się deweloper Idea Development wraz z inwestycją „Długosza 4”, której projekt przewidział budowę pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego z garażem w parterze. W ofercie tego dewelopera znajdują się mieszkania od 26 m2 do aż prawie 90 m2. W sprzedaży znajdują się apartamenty jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Każde mieszkanie posiada balkon, a dla każdego przyszłego mieszkańca deweloper przewidział podziemnie miejsce parkingowe. Niniejsza inwestycja znajduje się przy ul. Długosza 4 na Podgórzu, czyli ok. 2 km od centrum Krakowa. Projekt budynku przewiduje 34 mieszkania, które zlokalizowane będą w pięciokondygnacyjnym budynku.

Poza podium wyróżnionych zostało jeszcze kilka inwestycji. Jedną z nich są „Apartamenty Wielicka” w dzielnicy Bieżanów-Prokocim, za które odpowiedzialny jest deweloper WAN S.A. Cały projekt składa się z 342 nowych mieszkań . Budynki posiadają od czterech do sześciu kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz jedną kondygnację podziemną. Wewnątrz inwestycji usytuowane zostało zielone patio, zaś na zewnątrz kompleksu znajduje się plac zabaw dla dzieci. Za bezpieczeństwo na osiedlu odpowiada wynajęta specjalnie na ten cel firma ochroniarska oraz monitoring. W inwestycji przewidziany został również podziemny parkin, ale poza tym na osiedlu znajduje się jeszcze ponad 50 miejsc naziemnych. W blokach wybudowano łącznie 342 mieszkania o powierzchni od 24 m2 do 122 m2.

Kolejnym wyróżnieniem nagrodzony został deweloper MURAPOL wraz z inwestycją „Parki Krakowa”. Jest to inwestycja znajdująca się w pobliży trzech parków w spokojnej części Karkowa – w dzielnicy Krowodrza. W pierwszym realizowanym etapie zaprojektowano 152 mieszkania w pięciopiętrowym budynku. Obecnie w nowym etapie osiedla oferta wzbogaciła się o kolejne 224 mieszkania. Łącznie w ofercie znajduje się 376 mieszkań. Mieszkania 1, 2, 3, oraz 4-pokojowe obejmują metraże od 22 m2 do 66 m2. Do mieszkań parterowych przynależą wybrukowane tarasy, zaś mieszkania na wyższych kondygnacjach zostały wyposażone w balkony. Komunikację w każdej klatce schodowej ułatwi szybka i cicha winda. Pod budynkami zaplanowano wiele miejsc postojowych w podziemnych garażach oraz przydatne komórki lokatorskie.

Powyżej przedstawione inwestycje stanowią tylko zalążek tego, co ma do zaoferowania rynek nieruchomości w Krakowie. Jeśli chodzi o zakup mieszkania każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ z myślą o wygodzie mieszkańców deweloperzy oferują funkcjonalne lokale w najbardziej poszukiwanych metrażach.