Budownictwo w obecnym czasie może pochwalić się nowymi technologiami, które są bardzo pomocne przy wykańczaniu budynków i mieszkań. Nakładanie tynków metodą maszynową to osiągnięcie na miarę naszych czasów. Tynki maszynowe, które powstają na skutek zmieszania w agregacie suchej mieszanki tynkarskiej z wodą, rozprowadzimy przy pomocy pistoletów natryskowych. Metoda ta jest bardzo popularna w budownictwie do wykańczania ścian czy sufitów.

Dzięki takim innowacjom używanie specjalnych narzędzi pozwoli na przyspieszenie i ułatwienie w nakładaniu tynku. Dodatkowym usprawnieniem przy budowaniu domu, są też wylewki maszynowe, które są szybsze i sprawniejsze od wylewek ręcznych a przy dużych powierzchniach mogą być nawet tańsze. Wylewki takie służą też do poziomowania powierzchni podłogowych. Do tynków, które przez lata nakładano przy pomocy pac ręcznie, teraz w dobie prężnie rozwijającej się technologi możemy wykorzystać maszyny. Pomogą one dokładnie i w odpowiednich proporcjach przygotować nam zaprawę, dzięki specjalnemu agregatowi, wymieszać i podać na przygotowaną powierzchnię. Przy nakładaniu wylewek na elewację dużych powierzchni wyszkolona ekipa może pokryć ponad sto metrów kwadratowych dziennie.

REKLAMA: tynki maszynowe Kraków – LitBud

Przy metodzie maszynowych wylewek tynków, ręczna praca ludzi jest mniej ekonomiczna i pochłaniająca więcej czasu a co za tym idzie zwiększająca koszty inwestycji. Często też naraźmy się na poprawki, które wynikają z błędu człowieka, co również powoduje wzrost kosztów, których chcemy uniknąć. Wykonawcy i zleceniodawcy najbardziej zainteresowani są szybkim wykończeniem zleconej pracy i jak najniższymi kosztami.