Niezaprzeczalnym faktem jest, że niektóre elementy kupujemy do swoich domów i mieszkań z myślą o tym, by używać ich później przez jak najdłuższy czas. Wanny mają nam służyć latami, podobnie zresztą jak umywalki czy baterie. Nikt z nas nie będzie ich wymieniać po paru miesiącach. Nie chcemy też ich zbyt często naprawiać, co nieraz wiązałoby się z całkowitą dewastacją stworzonych instalacji i rozwaleniem fragmentów łazienki, dlatego od razu celujemy w ich jak najwyższą jakość, którą mogą nam zaoferować wyłącznie najlepsze materiały. Miedź z pewnością do takich należy i baterie miedziane z tego względu są coraz częściej kupowane.

Nie bez znaczenia jest też to, że armatura ma być również ładna, a baterie miedziane czy wanny i umywalki wykonane z tego materiału potrafią zachwycać swoim wyglądem. To ważne, by armatura pasowała do aranżacji i ją dopełniała. Kolejna ważna kwestia tyczy się już samego montażu. Dobrze by przecież było, aby umywalki miedziane czy wanny dało się bez trudu zamontować, nie poświęcając na te drobne prace zbyt wiele czasu, którego wszyscy mamy za mało.

W Polsce armatura łazienkowa wciąż niestety bywa traktowana po macoszemu. Oczywiście wiemy, że jest ona niezbędna i potrzeba nam wszystkim, ale jednocześnie nie przywiązujemy do niej zbyt dużej wagi, a szkoda. Jeżeli rzucimy okiem na baterie czy umywalki miedziane, najprawdopodobniej od razu zmienimy swoje zdanie w tym temacie, przekonując się, że armatura może być naprawdę piękna. Ta miedziana przypomina dosłownie małe dzieła sztuki. Nierzadko wchodzi więc w rolę podstawowej i najważniejszej dekoracji całego wnętrza.