Wybór nagrobka nie należy do łatwych decyzji, ponieważ niesie ze sobą naprawdę duże koszty. Żeby nagrobki Kraków wytrzymały przez naprawdę długi czas muszą być nie tylko eleganckie, ale również bardzo trwałe.

Trzeba pamiętać, żeby wybierać tylko dobre jakościowo produkty wykonane z wysokiej jakości kamienia. Zakład kamieniarski w Krakowie zdecydowanie należy do dobrze prosperujących firm, które produkują najlepsze nagrobki w Krakowie. Musimy mieć na uwadze, że najczęściej wykorzystywanym materiałem w produkcji jest marmur lub granit. Większość ludzi wybiera granit, ponieważ jest on bardzo odporny na zarysowania i ciężko w jakikolwiek sposób uszkodzić go mechanicznie. Jego duża wytrzymałość to główna zaleta tego surowca, która sprawia, że miliony ludzi na całym świecie go wykorzystuje. Pozwala ona zachować piękny wygląd przez wiele lat. Musimy jednak być ostrożni, ponieważ niektóre firmy kamieniarskie wykorzystują wypolerowane ekonomicznie płyty do produkcji nagrobków, które niestety są słabej jakości.

Więcej informacji na: nagrobki Kraków

Są one oczywiście tańsze od tradycyjnych modeli, jednak lepiej dopłacić trochę więcej pieniędzy i cieszyć się przez dziesiątki lat świetnym wyglądem, niż potem narzekać, że wolało się oszczędzić kilkaset złotych. Ostatnio szczególnie popularne są także chińskie zamienniki, które sprowadzane do Polski również zyskały wielu sympatyków głównie za sprawą niższej ceny. Obróbka kamienia w Chinach stoi jednak na bardzo niskim poziomie i nastawiona jest głównie na ilość, a nie jakość. Dlatego też cena jest odpowiednio niższa. Jednak już po kilku latach możemy obserwować liczne pęknięcia oraz zarysowania, a także matowienie koloru. Wtedy jest już jednak za późno, żebyśmy mogli wykonać jakiekolwiek ruchy, ponieważ decyzja została już podjęta. Dlatego najlepiej wybierać zaufane polskie zakłady kamieniarskie.