W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zatrudnianie pracowników w formie B2B. Powoduje to konieczność zakładania, przez tychże pracowników, jednoosobowych działalności gospodarczych. Samozatrudnienie posiada wiele zalet, ale także wad. Wśród tych drugich jest konieczność prowadzenia księgowości. Na pomoc zagubionym w przepisach podatkowych przychodzą na szczęście liczne biura rachunkowe.

Biura księgowe świadcząc usługi księgowe, wyręczają właścicieli jednoosobowych firm w prowadzeniu codziennej dokumentacji, a ponadto pomagają uniknąć problemów z urzędem skarbowym. Nieprawidłowo prowadzona księgowość zniszczyła już bowiem wiele firm, o czym nieraz można usłyszeć za pośrednictwem mediów.

W mniejszych miejscowościach dostępność wspomnianych usług księgowych może być utrudniona, ze względu na brak dostatecznej liczby wykwalifikowanych osób. Jednak w dobie rozwoju szybkiego internetu, kiedy coraz więcej spraw można załatwić zdalnie, właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych chcąc skorzystać z usług zewnętrznej firmy w zakresie finansowo-księgowym nie są zmuszani do ograniczania się tylko do okolicznych ofert.

Samozatrudnieni mogą obecnie śmiało przebierać w ofertach wielu firm zlokalizowanych w dużych miastach takich jak na przykład Kraków. Duża konkurencyjność na rynku stolicy Małopolski powoduje, że wybierając biuro rachunkowe w Krakowie klient ma pewność, iż świadczone usługi będą na najwyższym poziomie, czego najlepszym dowodem jest działalność prowadzona przez biuro rachunkowe Talented Księgowość Kraków i kilku innych, wysoko ocenianych przez korzystających z ich usług przedsiębiorców, krakowskich biur księgowych.