Olej konopny, wytłaczany z nasion konopi siewnych, ma różnorodne właściwości pomagające nam utrzymać organizm w dobrej kondycji. Stosuje się go nie tylko przy komponowaniu zdrowej diety, ale również przy produkcji kosmetyków.

W ostatnich latach zdobywa coraz to większą popularność, co spowodowane jest jego bogatym składem oraz skutecznością działania. Jeśli chodzi o stosowanie oleju z konopi w kuchni, to jest on znany w naszym kraju już od wielu lat. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów Omega 3 i Omega 6, może być codziennym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety. Jest on szczególnie polecany dla osób chcących zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu, a także osobom chcącym wzmocnić swoją odporność.

Oprócz tego olej konopny włączony do codziennej diety pozytywnie wpływa na walkę z obrzękami mięśni i stawów, zakażeniami, stanami zapalnym oraz wspomaga uwalnianie toksyn z organizmu. Ponadto jego delikatnie orzechowy smak świetnie urozmaica potrawy, wpływając przy tym pozytywnie na nasze zdrowie.

Ale olej z nasion konopi stosujemy nie tylko w kuchni. Kosmetyki konopne dzięki swojej naturalności i niezwykłym właściwościom, w ostatnich latach podbijają rynek na całym świecie. Ponieważ olej ten, stosowany na skórę, posiada właściwości antybakteryjne, antyzapalne i regenerujące może być on z powodzeniem stosowany w przypadku takich schorzeń jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, odleżyny, trądzik czy egzema. Coraz częściej stosuje się go jednak także w codziennej pielęgnacji skóry. W wielu aptekach czy drogeriach możemy od ręki kupić produkty z konopi, takie jak kremy do twarzy i ciała, maseczki, szampony, żele pod prysznic, płyny do higieny intymnej, dezodoranty czy pomadki. Produkty te możemy nabyć w różnych przedziałach cenowych, każdy więc znajdzie coś na swoją kieszeń!